top of page

HUMAN DESİGN MANDALA

Human Design Mandala astroloji, I’Ching, Kabala ve çakra sistemi gibi dört eski bilgelik geleneğini ve kuantum fizik gibi modern bir bilimi alarak yeni bir sistem yaratıyor. Human Design’ın bilimsel dayanağı nötrinolar, çok küçük de olsa bir kütlesi bulunan parçacıklar ve her şeyin içinden geçebildikleri için geçtikleri yerde bir iz, bir bilgi bırakıyorlar.


Human Design, hayat kalitemizi nasıl iyileştireceğimiz, ilişkilerimizde ya da kariyerimizde doğru kararı nasıl verebileceğimiz, hayatın getirdiği zorlukların üstesinden yıpranmadan nasıl geleceğimiz konusunda bize rehberlik yaparak adeta hayatımızı tüm potansiyeliyle yaşayabilmemiz için bir kılavuz haline geliyor.


Kendi tasarımınızı çıkardığınızda karşınıza karmaşık görünen semboller, rakamlar, şekiller, çizgiler ve renkler göreceksiniz. Bu tasarımda 9 merkez, 36 kanal ve 64 kapı yer alıyor. 9 merkez (Taç, Zihin, Boğaz, Benlik, Sakral, Duygular, Dalak ve Kök), çakralardan dolayı belki de en tanıdık gelecek olanlar. Bunlar, içimizdeki enerji akışını düzenleyen, enerjiyi alıp dönüştüren merkezlerdir. Tasarımınızda renkli olan merkezler tanımlı, renksiz/beyaz olan merkezler ise tanımsızdır. Tanımlı merkezler sizin sabit ve tutarlı, her zaman güvenebileceğiniz alanlarınız. Tanımsız olanlar ise şekillendirilebilen, esnek; o merkezi tanımlı biriyle birlikte olduğunuzda değişkenlik gösterebilen enerjilerinizdir.


Hangi merkezlerinizin tanımlı olup olmadığına ve diğer hangi merkezlerle bağlantılı olduğuna göre belirlenen 5 tip vardır: Gerçekleştiriciler (Manifestör), Üreticiler (Jeneratör), Gerçekleştiren Üreticiler (Manifesting Jeneratör), Göstericiler (Projektör) ve Yansıtıcılar (Reflektör). Tipler, kişinin en derin bilgilerini ortaya çıkarır; nasıl bir insan olduğunuz, hayatınızda ilerlerken nasıl bir tutum sergilemeniz gerektiği ve o şekilde davranmazsanız yaşayabileceğiniz bazı sonuçlar gibi.HUMAN DESİGN MANDALA NASIL ORTAYA ÇIKTI


Human Design bir ilimdir ve yukarıda zihninizde küçükte olsa bir fikir olması adına açıklamaya çalıştım. Ben kendi tasarımım ile buluştuktan sonra yeni bir yolculuk başladı ve bu yolculuk kendi kullanım kılavuzunu en iyi şekilde uygulama konusunda hala devam ediyor. Hem kendi üzerimde hem de bir çok kişide gördüğüm şu ki, insan tasarımını her ne kadar öğrense de zamanla tekrar bir hatırlatma gerekiyor, ya da bazen tekrar zihne düştüğümüzde uyandıracak bir şey. İşte bu nokta da Human Design Mandala harika bir araç…


Mandalalar büyülü birer çemberdirler ve kelime anlamıyla eneriyi/özü saklayan kaptır. Yani merkezine ne koyarsanız onu çalıştırır ve enerjisini yayar. Her mandala tektir, benzersizdir ve planlayarak değil, niyetine göre anda tamamen ruhtan gelen çizgilerle ve renklerle oluşur.


Human Design Mandala, benim yorumumumla ve niyetimle , merkezine kişinin tasarımını alarak şekilleniyor. Doğum bilgilerinizi (terih,saat,yer) ve renk ya da kişisel bazı zevklerinizin bilgisini aldıktan sonra ortalama 10 gün içerisinde tasarımınızı tamamlamış oluyorum.


Oluşan mandalanızı evinize astığınızda hem her an size tasarımınızın enerjisini yayıyor hem de bir hatırlatıcı görevi görüyor.


Not 1: Bu çalışma sadece AnÇemberine özel olup, her mandala özgün ve tektir.

Not 2: Çalışma 50*50 Resim kağıdına suluboya tekniği ile uygulanmaktadır.


Size özel Human Design Mandalanız için iletişime geçiniz...
105 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page