top of page
IMG_20211008_141503_edited.jpg

Merhaba

"Ben Sennur Kahraman Değerli. 2017 yılından bu yana profesyonel olarak Nefes Terapisi ve Zihin Koçluğu ile kişilerin kendilerini gerçekleştirme yolculuğunda onlara destek oluyorum. Katılımcılar ile, kısıtlanmış olan yaşama biçimi ve nefeslerini en doğal haline getirmek için çeşitli koçluk yöntemleri ile harika dönüşümler deneyimliyoruz..."

  • Facebook
  • Instagram

....

Sennur Kahraman 1987 yılında Almanya’da doğmuştur. Ailesinin kararıyla 10 yaşlarında memleketi olan Bandırma’ya yerleşmiş ve öğrenimine burada devam etmiştir. Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik bölümünü tamamlamış, İşletme yan dal yapmıştır. Çalışma hayatına İstanbul’da uluslararası bir finansal denetim şirketinde başlayıp bundan sonraki süreçte de 7 yıl Bütçe ve Raporlama alanında çeşitli şirketlerde kurumsal çalışma hayatını devam ettirmştir.

DÖNÜŞTÜRÜCÜ NEFES & ZİHİN KOÇU

THETA HEALER

MANDALA EĞİTMENİ & SANATÇISI

Buraya kadar benim resmi kısmımı, insanların kendini tanıtırken sunduğu şekilde okudunuz. Fakat bu geçmişin ardından , hem kurumsal yaşamda hem özel yaşamımda her an içimden yükselen sorgulamaların iyice arttığı bir döneme girdim. Dışarıdan bakıldığında başarılı ve yolunda görünen yaşamım benim içimden çekilmez bir hal almıştı. Çünkü benim yaşam amacım bu olamazdı, ben bunun için yaratılmış olamazdım. Etrafımdaki tüm insanlar sürekli yaşamlarından şikayet edip aynı şeyler yapmaya devam ediyorlardı. Ana tema adeta şikayetti. Ama yapılacak bir şeyler olmalıydı. Tüm hayatımda işlerin iyice kötü gittiği bir dönemde artık bir şeyler değişti dediğimde “NEFES” ile tanıştım ve o gün itibariyle her şey ama her şey (hiç abartmıyorum) dönüşmeye başladı…

O anda hayatın şimdiye kadar gördüğü çerçeveden ibaret olmadığını fark ettim. O çerçevenin dışında, kendini sevmek, olanı kabul etmek, teslimiyet, huzur vardı, umut vardı. Akış’ın beni tanıştırdığı Piraye Erdoğan ve sistemi ile tanıştıktan sonra ise artık bir şeylerden kesinlikle emindim. Zihnim artık beni yönetmeyecek ve ben hayatımın sorumluluğunu alacaktım. Piraye ile Profesyonel Zihin Koçluğu, Nefes Koçluğu ve Human Design sistemleri üzerine derinleştikten sonra, ek olarak Başkent Üniversitesi Yaşam Koçluğu eğitimini tamamladım.  Eğitimlerimden 1 yıl sonra kurumsal yaşamı tamamen bıraktım.

Nefes benim hayatımın en önemli parçası ve nefes konusunda farkındalık yaratmayı hayat misyonum olarak görüyorum. Nefes koçluğu eğitimim sonrası nefesin farklı biçimlerde kullanımı üzerine çok fazla araştırma ve farklı eğitimler ile kendimi ve nefesle bağlantımı geliştirdim. Meditasyonlarda nefes, yoga içerisindeki paranayama nefes egzersizleri, nefes ile zihin durumlarını etkilemek bunlara örnekler. Son olarak 2023 Nisan'ında Mustafa Kartal'ın Nefes Okulunda vermiş olduğu Holoterapi Nefes Eğitmenliği eğitimini de tamamladım. 

Mandala ise tam da Nefesle tanıştığım günlerde girdi yaşamıma, beni öyle etkiledi ki her an çizmeye başladım. İyice derinleşmenin ardından sorgulamacı yanım yine harekete geçti ve bu Mandala neden bu kadar işe yarıyor? dedi bana. O soruyla beraber ise Mandalanın felsefesine doğru yolculuğum başladı ve burada size aktaracağım birçok bilgiye ve bu bilgiler aracılığı ile yaşamın sırlarına ulaştım. Aslıhan Aksun‘dan Mandala Eğitmenliği Eğitimini aldım. Sonrasında Mandala ile ilgili olarak sembolizm, Carl Gustav Jung ve Yoga felsefeleri üzerine çalışmalar yaptım.

2019 yılında edindiğim bu birçok bilgiyi ve tüm enerjimi aktarmak adına Bandırma'da AnÇemberi Yaşam Atölyesini kurdum. Önce İstanbul, sonra 2 buçuk yıl Bandırma'da devam eden AnÇemberi yüzlerce kişiye dokundu. 2022 itibari ile aşkı bulup evlenmem sebebi ile :) ise tekrar İstanbul'da yolculuğuna devam ediyor.

Theta Healing ise hayatıma 2022'de sevgili Dilek Cantimur ile girdi. Basic DNA, Advanced DNA, Dig Deeper uygulayıcılık eğitimlerimi tamamladım ve bu harika sistem kolaylaştırıcı ve etkili yanıyla seanslarımı zenginleştirdi.

Burası benim gibi kendini, gerçeğini, özünü arayanlar için bir dönüşüm platformudur. Kendi sürecimde benimle olan bilgileri, hisleri paylaştığım ve bu yolculuğa başlamak isteyenlere yardımcı olacağım bir alandır…

ÇEMBERE HOŞ GELDİNİZ….

Sorularınız ve danışmanlık talepleriniz için benimle her zaman iletişime geçebilirsiniz....

bottom of page