Nefes Koçluğu

0
1208

Öncelikle şunu söylemeliyim ki şimdiye kadar geliştirmiş olduğumuz çarpık nefes alışkanlıklarımızı bırakıp bedeni doğal nefesine döndürme süreci önemli bir karar ve istikrar gerektirmektedir. Yaşamımızın iplerini ele almak muhteşem bir şey ama aynı zamanda da emek gerektiriyor. Nefesi Özgürleştirme ve bununla beraber zihinsel ve ruhsal iyileşmeler ilk Nefes Koçluğu seansı itibariyle açıkça deneyimlenmeye başlanıyor. Fakat tamamlanması için kişinin durumuna göre ortalama 6 seansı kapsamaktadır.

Sağlığımıza kavuşmamız, yada yaşamdaki bazı sorunlu dönemlerle başa çıkabilmemiz , kendimizi daha güçlü hissedebilmemiz için birçok farklı nefes tekniği bulunmaktadır. Bunların hepsini tek başınıza uygulayabilir ve geliştirebilirsiniz. Fakat bedenin tam kapasite nefes alabilmesi, zihin kayıtlarının nefesin üzerinden çekilmesi kısacası kişinin bebeklik nefesine kavuşma süreci mutlaka bir koç yardımıyla yapılmalıdır.

“NEFESİN ÖZGÜRLEŞTİRİLMESİ KİŞİNİN TEK BAŞINA UYGULAYABİLECEĞİ BİR TEKNİK DEĞİL, nefes KOÇluğu İLE YÜRÜTMESİ GEREKEN BİR SÜREÇTİR”

Nefes Koçluğunda bedenin alt enerji bölgelerinden başlayarak karın, kalp, boğaz ve tepe olmak üzere her seansta sırayla bu enerji bölgelerinde çalışılmaktadır. Açılmalar yaşandıkça siz de göreceksiniz ki her şey çok daha kolaylaşacak.

nefes-koclugu

Nefes Koçluğu Seans Detayları

Nefes Terapisi yaklaşık olarak 40dk nefes + 10dk dinlenme olmak üzere toplamda 50dk sürmektedir. Kişi yatar pozisyonda seans boyunca sadece ağızdan nefes alıp vermeli ve nefesine odaklanmalıdır. Bu sırada koç kişinin akapunktur noltalarına dokunarak ve afirmasyonlarla kişiyi sürekli seansta ve doğru nefes alır şekilde tutar. Kişinin nefes durumuna göre afirmasyonlarla rahatlaması sağlanır ve aynı zamanda bilinçaltındaki kayıtların çözülmesi, yenilerinin yerine koyulması sağlanır.

İlk nefes seansı sonunda koç , kişinin nefes alma alışkanlıklarına bakarak yaşamdaki davranış biçimi, yaşadığı tıkanıklıklar, sorunlar konusunda bir analiz yapar. Farkındalık için ilk adımlar atılmış olur. Sonraki seanslar mümkün olduğunca araya çok fazla zaman girmeden planlı bir şekilde yapılırsa maksimum fayda sağlanmaktadır. 

Kişi nefes koçluğu ile belli bir seviyeye getirildikten ve doğru nefes alır hale geldikten sonra , artık kendi seanslarını yapabilir hale gelmektedir. Nefes koçu tarafından günlük ve haftalık pratikler verilir.

Bazı deneyimlerin sadece yaşanması gerekir 

İlk deneyiminizle beraber daha önce hiç böyle bir şey yaşamadım diyebileceğiniz ve kendinizdeki değişim ve canlanmayı hissedebileceğiniz bir yol bu. Koçunuzla beraber bir takım,bir bütün olduğunuzda hayata çok farklı açılardan bakabilecek farkındalık ve tamamen değişecek olan titreşimle yeniden doğacağınız bir yol…

Sennur Kahraman