IMG_20211008_141503_edited.jpg

Merhaba

"Ben Sennur Kahraman. 2017 yılından bu yana profesyonel olarak Zihin ve Nefes koçluğu ile kişilerin kendilerini gerçekleştirme yolculuğunda onlara destek oluyorum. Katılımcılar ile, kısıtlanmış olan yaşama biçimi ve nefeslerini en doğal haline getirmek için çeşitli koçluk yöntemleri ile harika dönüşümler deneyimliyoruz..."

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

....

Sennur Kahraman 1987 yılında Almanya’da doğmuştur. Ailesinin kararıyla 10 yaşlarında memleketi olan Bandırma’ya yerleşmiş ve öğrenimine burada devam etmiştir. Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik bölümünü tamamlamış, İşletme yan dal yapmıştır. Çalışma hayatına İstanbul’da uluslararası bir finansal denetim şirketinde başlayıp bundan sonraki süreçte de 7 yıl Bütçe ve Raporlama alanında çeşitli şirketlerde kurumsal çalışma hayatını devam ettirmştir.

NEFES & ZİHİN KOÇU

MANDALA EĞİTMENİ & SANATÇISI

Buraya kadar benim resmi kısmımı, insanların kendini tanıtırken sunduğu şekilde okudunuz. Fakat bu geçmişin ardından , hem kurumsal yaşamda hem özel yaşamımda her an içimden yükselen sorgulamaların iyice arttığı bir döneme girdim. Dışarıdan bakıldığında başarılı görünen yaşamım benim içimden çekilmez bir hal almıştı. Çünkü benim yaşam amacım bu olamazdı, ben bunun için yaratılmış olamazdım. Etrafımdaki tüm insanlar sürekli yaşamlarından şikayet edip aynı şeyler yapmaya devam ediyorlardı. Ana tema adeta şikayetti. Ama yapılacak bir şeyler olmalıydı. Tüm hayatımda işlerin iyice kötü gittiği bir dönemde artık bir şeyler değişti dediğimde “NEFES” ile tanıştım ve o gün itibariyle her şey ama her şey (hiç abartmıyorum) dönüşmeye başladı…

O anda hayatın şimdiye kadar gördüğü çerçeveden ibaret olmadığını fark ettim. O çerçevenin dışında, kendini sevmek, olanı kabul etmek, teslimiyet, huzur vardı, umut vardı. Akış’ın beni tanıştırdığı Piraye Erdoğan ve sistemi ile tanıştıktan sonra ise artık bir şeylerden kesinlikle emindim. Zihnim artık beni yönetmeyecek ve ben hayatımın sorumluluğunu alacaktım. Piraye ile Zihin, Nefes ve Human Design sistemleri üzerine derinleştikten sonra, ek olarak Başkent Üniversitesi Yaşam Koçluğu eğitimini tamamladım. 

İnsanı ve işleyişini anlama yolculuğumda birçok araştırma yaptım ve hala bu merakım beni bu yaamda en çok motive eden tarafım olarak devam ediyor. Kenimi geliştirmek benim için hep öncelik olmuştur.

Mandala ise tam da Nefesle tanıştığım günlerde girdi yaşamıma, beni öyle etkiledi ki her an çizmeye başladım. İyice derinleşmenin ardından sorgulamacı yanım yine harekete geçti ve bu Mandala neden bu kadar işe yarıyor? dedi bana. O soruyla beraber ise Mandalanın felsefesine doğru yolculuğum başladı ve burada size aktaracağım birçok bilgiye ve bu bilgiler aracılığı ile yaşamın sırlarına ulaştım. Tüm bunlardan sonra Mandalayı Türkiyeye ilk getiren isimlerden olan Aslıhan Aksun‘dan Mandala Eğitmenliğimi aldım.

Bu süreçler içerisinde içimdeki şifacı uyandı ve derin bir eğitim sürecinden geçip Delphinmind Profesyonel Zihin ve Nefes Koçluğu Eğitimini tamamlayıp, bir süre kurumsal yaşamla beraber götürüp sonra tamamen kendimi adadığım yeni mesleğime doğru hızlıca ilerledim.

Ben Sennur’un bir versiyonunu yaşadım uzun yıllar ama NEFES&ZİHİN ve MANDALA ile gerçeğimi, potansiyelimi keşfettim ve artık yolculuğun tadını çıkarmaya başladım.

Şu anda edindiğim bu birçok bilgiyi ve tüm enerjimi aktarmak adına AnÇemberi Yaşam Atölyesini kurdum. Gerek kurumsal yaşamdan gerek sonrasında yaptığım tüm çalışmalardan ve tabiki hayatın yaşanmışlıklarından toplanan tüm tecrübelerle benim ilk profesyonel girişimim olan AnÇemberi Atölye Bandırmada konumlandı. Bir yandan da İstanbul’dan daha sakin bir yaşama geçişin de resmi olmuştur bu atölye.

Burası benim gibi kendini, gerçeğini, özünü arayanlar için bir dönüşüm platformudur. Kendi sürecimde benimle olan bilgileri, hisleri paylaştığım ve bu yolculuğa başlamak isteyenlere yardımcı olacağım bir alandır…

ÇEMBERE HOŞ GELDİNİZ….

Sorularınız ve danışmanlık talepleriniz için benimle her zaman iletişime geçebilirsiniz....